Tüm Zamanların En Kötü 15 Animesi!

Tüm zamanların en kötü animelerini hiç merak ettiniz mi? Ben ettim ve sizlere en kötü olduğu düşünülen animeleri listeledim. en kötü animeler listemizi okurken sizde yorumlara en kötü olduğunu düşündüğünüz animeyi yazın. En kötü animeler!

Haziran 14, 2024 - 10:37
Mayıs 19, 2024 - 18:21
 0  137

1. Skelter Heaven

Skelter Heaven
2004

Konusu: Liseli kızlar, Tokyo'ya sızan bir uzaylı tehdidiyle mücadelede orduya yardım etmekle görevlendirilir.

Neden Kötü? Dizinin karakterlerinin çok sayıda mantıksız eylemi ile eşleştirilmiş kötü animasyon, bu diziyi izlemek için neredeyse dayanılmaz hale getiriyor. Hayranların çoğunu diziye yönelten aşırı miktarda fan servisi bile Skelter Heaven'ı şimdiye kadarki en düşük puanlı animelerden biri olmaktan kurtaramıyor.

2. Wounded Man

Wounded Man
1986

Konusu: Japon bir gazeteci, altına hücum fenomeni hakkında haber yapmak için Brezilya'ya gider, ancak sorunlu bir geçmişi olan bir adamla tanışır.

Neden Kötü? Şüpheli kahramanlar anime endüstrisinde nadir görülen bir durum değildir, ancak diğer serilerin ana karakterlerinin eylemleriyle mücadele etmek için yaptıkları şey, Wounded Man'in eksik olduğu şeydir. Baş karakter Baraki'nin hikaye anlatımı ve gelişiminin eksikliği, onu desteklemesi zor basmakalıp bir "kötü çocuktan" başka bir şey yapmıyor. 

3. Dark Cat

Dark Cat
1998

Konusu: Kediye dönüşen iki kardeş, rahatsız edici, dokunaçlı bir iblis salgınının gizemini çözmelidir.

Neden Kötü? Genel olay örgüsü bu dizinin yıldız özelliği olması gerekirken, ne yazık ki bazı müstehcen materyalleri çizmek için bir bahaneden başka bir şey değil. Yaraya tuz basmak için, bu karakterlerin ses oyunculuğu eğlenceli olmaktan çok dikkat dağıtıcıdır ve tüm zamanların en kötü puan alan animelerinden birini iyileştirmek için hiçbir şey yapmaz.

4. Mars of Destruction

Mars of Destruction
2005

Konusu: İnsanlık, Mars'tan gelen ve toplumu tehdit eden "Eskiler" adlı uzaylı bir ırka karşı savaşmak için bir araya gelir.

Neden Kötü? Uzaylı temalı herhangi bir medya parçasının temelinde, bu dünya dışı yaratıkların ne olduğu ve neden insanlığı istila etmeye karar verdikleri sorularının yanıtlanması yer alır - ve Mars of Destruction bu iki soruya asla yanıt vermiyor. Ek olarak, karakterler sadece eksiklikleri ve sinir bozucu aptallıklarıyla akılda kalıyor ve film hakkında ilgi çekici çok az şey bırakıyor.

5. Psychic Wars

Psychic Wars
1991

Konusu: Bir doktor, Japonya'nın eski geçmişinden gelen ve şeytani bir sürüyü haber veren bir haberci olduğu ortaya çıkan kanserli bir büyümeyi tedavi eder.

Neden Kötü? Psychic Wars'un doktor kahramanının zaman yolculuğu ya da iblislerle mücadele konusunda eğitimli olmadığı apaçık ortada - ve anime bunu eğlenceli, keyifli bir şekilde göstermiyor. Bunun yerine, tüm film saçma sapan bir karmaşa. Seslendirme ve animasyon tarzı da şova herhangi bir iyilik yapmıyor, seslendirme sanatçıları repliklerini okurken seslerini kontrol ediyor ve sanat gözleri ağrıtıyor.

6. Garzey's Wing

Garzey's Wing
1991

Konusu: Chris adında bir adam, aniden fantastik bir dünyaya ışınlanıp Garzey'in Kanadı olarak bilinen kutsal bir savaşçı olana kadar normal bir hayat sürmektedir.

Neden Kötü? Garzey's Wing, mantıklı bir olaylar dizisi yerine, hiç kullanmadığı dev bir kılıç tutan bir adam, başkahraman Chris'in kimse onu sorgulamadan her iki dünyada da sıkışıp kalması, devasa, ışık saçan bir ördek ve son derece ürkütücü bir peri de dahil olmak üzere fantastik-esque saçmalıklardan oluşan bir ürün yelpazesi sunar. Zaten çok fazla olan saçma an ve sahnelere bir de Chris'in kendisiyle sürekli diyalogları eklenince, bu diziyi durdurmak ve bir daha asla başlamamak isteyeceksiniz

7. The Cosmopolitan Prayers

The Cosmopolitan Prayers
2004

Konusu: Koto, kendi dünyasına geri dönmek için kötülükle savaşmalı ve Güneş Tanrıçası Amaterasu'nun mührünü açmalıdır.

Neden Kötü? Berbat hikaye anlatımına sahip korkunç anime söz konusu olduğunda, The Cosmopolitan Prayers onlardan biri olarak kendini sağlamlaştırdı. En popüler anime mecazlarının özelliklerini bir araya getiriyor, ancak bunları tutarlı veya eğlenceli bir şekilde birbirine bağlayamıyor. Baş karakterler de bir o kadar klişe, seri boyunca tahmin edilebilir diyalog ve eylemlere düşüyorlar.

8. Ice

Ice
2007

Konusu: M.S. 2010 yılında, dünyadaki tüm erkeklerin soyu tükenmiş ve insanlık sadece kadınlarla baş başa kalmıştır.

Neden Kötü? Ice, ilginç öncülünü geliştirmek yerine, erkeklerin ve eksikliğinin insanlık üzerinde ne gibi etkileri olduğunu açıklamaktan tamamen vazgeçiyor ve uzaylılarla savaşan sevimli kızlara odaklanmaya karar veriyor. Bu anime, erkeklerin, kadınların ve ikisinin arasında kalanların toplumu birlikte etkilediği rolleri keşfetmek için mükemmel bir formüle sahipti, ancak fırsatı tamamen boşa harcıyor.

9. Pupa

Pupa
2014

Konusu: Yume ve Utsutsu kardeşlere Pupa virüsü bulaştığında, Yume yırtıcı bir insan yiyen canavara dönüşürken, Utsutsu inanılmaz rejeneratif güçler kazanır. Küçük kız kardeşini korumak ve onu hayatta tutmak Utsutsu'ya kalmıştır.

Neden Kötü? Rahatlık için fazla samimi olan kardeş ilişkilerine sahip çok fazla anime var ve Pupa da bunlardan biri. Seri, Demon Slayer'ın yaptığı gibi karanlık bir öncül arasında sağlıklı bir kardeş bağlantısını keşfetmek için temele sahip - ancak daha çok acımasız kanla çevrili rahatsız edici derecede sevimli kardeş sahnelerinin bir koleksiyonu gibi.

10. Hanoka

Hanoka
2006

Konusu: Yarı insan yarı uzaylı olan genç bir kız, kendi özgürlüğü için savaşmak üzere savaş alanına girmelidir.

Neden Kötü? Hanoka'nın yaratıcıları daha önce yapılmamış bir şeyi denediler: Adobe Flash'ta 12 bölümlük bir anime yapmak. Ne yazık ki sonuç, devrim niteliğinde bir seriden ziyade bir lise animasyon projesi olarak görülmeye daha yakındı. Daha da kötüsü, Hanoka'nın olay örgüsü ve hikaye anlatımı, sanatın eksikliğini telafi etmek için çok az şey yapıyor - hayranların izlerken eğlenmeleri için hiçbir şey bırakmıyor,

11. Ex-Arm

Ex-Arm
2021

Konusu: Bir adam 16 yıl süren komadan uyandığında beyninin EX-ARM adı verilen bir kitle imha silahının içine hapsolduğunu fark eder.

Neden Kötü? CGI, anime dünyasında her zaman tartışmalı bir konudur ve Ex-Arm, kullanımına karşı çıkanlar için en iyi örnektir. 2D ve CGI'ın tuhaf karışımı, animasyonun son derece garip ve sert görünmesini sağlayarak şovu görsel olarak göz ardı edilemeyecek kadar zevksiz hale getiriyor.

12. Vampire Holmes

Vampire Holmes
2015

Konusu: Holmes ve yardımcısı Hudson vampirlerin izini sürer ve onları avlar - dedektiflik ya da tümdengelim olmadan.

Neden Kötü? Birinin Sherlock Holmes'ün bir tekrarını gizem ve dedektiflik çalışması beklentisiyle alması anlaşılabilir. Dolayısıyla Vampire Holmes hikâyesini bu unsurlardan tamamen arındırmaya karar verdiğinde, hayal kırıklığı ile karşılandığını tahmin edebilirsiniz. 

Klasik Holmes olay örgüsüne alternatif olarak, bu animede Sherlock'un bir vampir avcısı olması eğlenceli olabilir - eğer işinde en azından yarı iyi olsaydı. Hangi açıdan bakarsanız bakın, bu gösteri verdiğinden daha fazlasını alıyor ve sonuçta izlemeye değmiyor.

13. Hand Shakers

Hand Shakers
2017

Konusu: Çiftler, el sıkışarak kurdukları bir bağlantıyı kullanarak ruhlarından Nimrodes adı verilen eşyaları çağırırlar. Bu eşyaları kullanarak dileklerinin gerçekleşmesi için birbirleriyle ve Tanrı ile savaşırlar.

Neden Kötü? İyi düşünülmüş bir hikaye, herhangi bir medya parçasının gelişmesi için gereklidir ve tahmin edebileceğiniz gibi, Hand Shakers tam olarak bundan yoksundur. Seri, daha ilk bölümden itibaren olay örgüsündeki boşluklara boğuluyor - bu da yazarların her bölümü kanatlandırmış ve doğruluk için kendi çalışmalarına asla çapraz referans vermemiş gibi görünmesine neden oluyor. Daha da kötüsü, 3D arka planlar üzerine yerleştirilmiş 2D karakterler zaten acı çeken diziye zarar vermekten başka bir şey yapmıyor.

14. Berserk (2016)

Berserk (2016)
2016

Konusu: Guts adında bir adam, hayatı boyunca iblisler tarafından avlanma kaderini kabullenmeyi reddeder ve kaderi değiştirmeyi kendine görev edinmeye karar verir.

Neden Kötü? 1997'nin beğenilen serisiyle karıştırılmaması gereken bu Berserk uyarlaması, efsanevi mangayı modernize etmeye çalışıyor ama bunun yerine hayranların ağzında ekşi bir tat bırakıyor. Korkunç CGI, korkunç tempo, kusurlu karakter tasarımları ve sizi tatminsiz bırakacak aksiyon sahneleri ile anime topluluğu arasında 1997 şovuna bağlı kalmanızın daha iyi olacağı konusunda bir fikir birliği var.

15. Ghost Stories

Ghost Stories
2000

Konusu: İki kardeş yeni bir okula transfer olurlar ancak okulun, ikiliyi gözlerine kestirmiş hayaletler tarafından perili olduğunu keşfederler.

Neden Kötü? Bazı izleyiciler Hayalet Hikâyeleri'nin kötü olduğu kadar iyi de olduğunu iddia etse de, bu sonuç sadece bir tesadüf. Perili bir okul evini keşfeden gençlerin hikayesi yeterince sönük, ancak bunu İngilizce dublajın mutlak tren enkazı ile karıştırın ve şimdi ciddiye alınacak hiçbir şeyiniz yok. ADV Films orijinal İngilizce senaryoyu pencereden dışarı attığında ve seslendirme sanatçılarının tüm şovu saçma sapan repliklerle doğaçlama yapmasına izin verdiğinde, muhtemelen bu serinin şimdiye kadarki en aptal animelerden biri olarak tarihe geçeceğini biliyorlardı, başka bir şey değil.

16. En Kötü Animeler

 • #1  Skelter Heaven 
 • #2  Wounded Man 
 • #3  Dark Cat 
 • #4  Mars of Destruction 
 • #5  Psychic Wars 
 • #6  Garzey's Wing 
 • #7  The Cosmopolitan Prayers 
 • #8  Ice 
 • #9  Pupa 
 • #10  Hanoka 
 • #11  Ex-Arm 
 • #12  Vampire Holmes 
 • #13  Hand Shakers 
 • #14  Berserk (2016) 
 • #15  Ghost Stories 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Sonsuzluk Kaşifi İçerik yazmayı seven birisi.