Ji Chang-Wook TV Dizileri! 22 Kore Dizisi Önerisi!

Selamlar Kore dünyası severler! Sizlere Ji Chang-Wook TV Dizilerini sıraladım! K-drama severler için de harika bir kore dizisi önerileri listesi olucakken hem de birlikte ji chang-wook'un oynadığı dizilere de göz atmış olacağız!

Mayıs 10, 2024 - 19:06
Mayıs 5, 2024 - 11:07
 0  18

1. Queen Woo (2024)

Queen Woo (2024)

Kral Gogukcheon'un ölümü açıklanır açıklanmaz kabileler arasında şiddetli bir savaş başlayacak. Tahta 24 saat içinde yeni bir kral geçmelidir! Böylece tarihte iki kez kraliçe olan ilk kadın olan 'Woo'nun hayat yolculuğu başlar.

2. Gangnam B-Side (2024)

Gangnam B-Side (2024)

Kızının arkadaşının Seul'ün gözde Gangnam bölgesinde kaybolan son kadın olmasının ardından, dışlanmış bir dedektifin oyuna geri çekilmesini konu alıyor. Dedektif, şehrin en zengin elitlerinden bazılarını devirmekle tehdit eden bir şeyi ortaya çıkarmak için ahlaksızlık, uyuşturucu ve yolsuzluk dünyasına girecektir.

3. Welcome to Samdal-ri (2023)

Welcome to Samdal-ri (2023)

Cho Yong Pil, haenyeo (deniz canlılarını toplayan kadın dalgıç) olarak çalışan annesini yanlış bir hava durumu raporu yüzünden genç yaşta kaybettikten sonra, hava durumu tahmincisi olmaya ve memleketinin büyüklerini korumaya karar verir. Ancak tutkusu ve yanlış bilginin peşini bırakmayı reddetmesi, iş yerinde patronuyla tartışmaktan çekinmeyen inatçı bir baş belası olarak ün kazanmasına neden olur.

Cho Sam Dal, Cho Yong Pil ile birlikte büyümüştür. Memleketi Samdalri'de kalmaktan memnun olan Cho Yong Pil'in aksine, Cho Sam Dal küçük kasabalarından çıkıp Seul'e taşınmayı kendine görev edinmiştir. Yıllarca moda fotoğrafçılığı sektöründe asistan olarak çalıştıktan sonra, Seul'de adını Cho Eun Hye olarak değiştiren Cho Sam Dal sonunda başarılı olur ve zirveye çıkar. Ancak, inşa etmek için çok çalıştığı her şey göz açıp kapayıncaya kadar yıkılınca, insanların onu hala Eun Hye olarak değil Sam Dal olarak tanıdığı Samdalri'ye geri döner.

Cho Yong Pil ve Cho Sam Dal gençken birbirlerine çok bağlı olsalar da, bir zamanlar ayrılmaz iki arkadaş, onları ayıran bir olay nedeniyle artık birbirleriyle görüşmemektedir. Ancak Cho Sam Dal Samdalri'ye döndüğünde, bir zamanlar birbirlerine duydukları uzun süreli sevginin geri geldiğini görürler.

4. The Worst of Evil (2023)

The Worst of Evil (2023)

1990'larda Seul'de geçen filmde, eski bir DJ, bir gangster örgütünde ustalaştıktan sonra şehirdeki gece kulüplerinde "Gangnam Kristali" adında yeni ve güçlü bir uyuşturucu satmaya başlar. Polis bu tür uyuşturucuların kökeni hakkında çok az şey bildiğinden, bu yaygın uyuşturucu kaçakçılığı organizasyonunu çökertmek için kırsal polis memuru Park Jun Mu, organizasyona gizlice girmekle görevlendirilir, ancak kendisi de bir dedektif olan karısı Yoo Eui Jung'un bu tehlikeli göreve katılmaya gönüllü olduğunu ve iğrenç yeraltı uyuşturucu kralı ile tarif edilemez bir geçmişi olduğunu keşfeder. Park Jun Mu, uyuşturucuyla ilgili bu görevde, sadece uyuşturucu karteliyle gönülden mücadele etmekle kalmaz, aynı zamanda karısının güvenliğini her zaman korumak için de çok çalışır.

5. If You Wish Upon Me (2022)

If You Wish Upon Me (2022)

Yoon Kyeo Re, çocukluğundan beri sefaletten başka bir şey bilmeyen genç bir adamdır. Henüz çocukken tacize uğramış ve yetiştirildiği yetimhanede korkunç günler geçirmiştir. Daha sonra bir çocuk ıslahevinde zaman geçirmiş. Yetişkin olduğunda da işler daha iyiye gitmemiş ve hapse girmesine neden olmuş. Bildiği tek şey dayak ve sefaletti ve sonunda kendini boşlukla yüzleşirken buldu...

Ancak bir mahkeme tarafından ölümcül hastalar için bir yaşam sonu bakım tesisinde kamu hizmeti yapmasına karar verildiğinde, işler onun için değişmeye başlar. Burada, tesisteki gönüllü ekibine liderlik eden orta yaşlı bir adam olan yorulmak bilmez Kang Tae Shik ile tanışır. Kang Tae Shik, ölmek üzere olan hastaların son dileklerini yerine getirmeye adanmış Cin Takımı adında bir birim oluşturmuştur. İnsanlar ne isterse istesin, Cin Takımı bu değerli son dilekleri gerçekleştirmek için var gücüyle çalışacaktır. Ayrıca hastalarından vazgeçmeyi reddeden ve onları her zaman fiziksel olarak aktif tutmaya çalışan genç bir hemşire olan Seo Yeon Joo ile tanışır. Bu tesiste çalışmak Yoon Gyeo Ree'nin hayatını değiştirmeye yardımcı olacak mıdır? Yoksa kaderini değiştirmek için çok mu geç?

6. The Sound of Magic (2022)

The Sound of Magic (2022)

Lise öğrencisi Yoon Ah Yi, yarı zamanlı işlerde çalışarak kendisinin ve küçük kız kardeşinin geçimini sağlamaktadır. Ailesinin nerede olduğunu bilmiyor. Borç tahsildarları babasını evden uzaklaştırmış ve sonra annesi de kaçmış. Ancak maddi durumu kötü olsa da Yoon Ah Yi akademik olarak okulunun en üst sıralarında yer almayı başarıyor. Yoon Ah Yi, istikrarlı bir işe sahip olmak için bir an önce yetişkin olmak istemektedir.

Sınıf arkadaşı Na Il Deung, Yoon Ah Yi ile birincilik için yarışmaktadır, ancak birbirlerine karşı bir şeyler hissetmeye başlarlar.

Bir gün Yoon Ah Yi, terk edilmiş bir lunaparkta sihirbaz Lee Eul ile tanışır. Sihre inanan insanlar için sihir gösterileri yapmaktadır. Gizemli bir kişidir; ona büyüye inandığını söyleyen Yoon Ah Yi'yi rahatlatır.

~~ "Annarasumanara" webtoonundan uyarlanmıştır 

7. Lovestruck in the City (2020)

Lovestruck in the City (2020)

"Lovestruck in the City", bir yandan romantizm ve mutluluk peşinde koşarken bir yandan da yoğun ve rekabetçi bir şehir ortamında yaşam mücadelesi veren gençlerin gerçekçi bir tasviri.

Park Jae Won dürüst bir adam, tutkulu bir mimar ve şehrin ara sokaklarını seven biridir. Hobisi yeni hobiler edinmektir. Kalbi romantiktir ama bir kadını unutamaz. Kalbinin ve kamerasının bu hırsızı, tıpkı bir yaz gecesi rüyası gibi ortadan kaybolmuştur.

Lee Eun Oh, kendini geçici olarak spontane ve özgür ruhlu Yun Seon Ah olarak yeniden icat eden sıradan bir kadındır. Bir hevesle bilinmeyen bir yere gider ve Jae Won onun yeni kimliğine aşık olur.

8. Backstreet Rookie (2020)

Backstreet Rookie (2020)

Jung Saet Byul, 22 yaşında, inanılmaz dövüş becerilerine sahip, arkadaşlarını, ailesini ve retro modayı seven güzel bir dört boyutlu kızdır. Erkekler onunla çıkmak için sıraya girse de, o sadece yakışıklı bir market sahibi olan Choi Dae Hyun'a bakmaktadır. Üç yıl önce, bir sigara işinden sonra 'unutulmaz kişi' olarak aklına kazınmıştır. Günümüze dönersek; Jung Saet Byul, Choi Dae Hyun'un marketinde yarı zamanlı bir iş için başvurur. Orada kalp yaralarını iyileştirirken, sevgiyi kazanırken ve geleceği hayal eden yetişkinler olurken aşk hikayeleri başlar.

~~ Hwalhwasan'ın "Convenience Store Saet Byul" adlı webtoonundan uyarlanmıştır. 

9. Melting Me Softly (2019)

Melting Me Softly (2019)

Bu dramada, eğlence sektöründe tanınmış bir yapımcı olan Ma Dong Chan ve aile borçlarıyla mücadele eden yarı zamanlı çalışan Go Mi Ran, "24 Saat Dondurulmuş İnsan Projesi "ne katılırlar. Bu deneyin onları bir günlüğüne dondurması gerekiyordu ama bunun yerine yirmi yıl boyunca donmuş halde tuttu. Hayatta kalabilmek için vücut sıcaklıklarını 33°C'nin altında tutmaları gerekmektedir. Çözüldükçe, bir yandan çözülmemiş kişisel sorunlarla yüzleşirken, bir yandan da ailelerinin borçlarını ödemeye çalışarak, onlar olmadan yoluna devam eden bir dünyaya uyum sağlamaya çalışırlar.

10. Suspicious Partner (2017)

Suspicious Partner (2017)

Noh Ji Wook zeki bir savcı, Eun Bong Hee ise kendini her zaman en talihsiz ve utanç verici durumların içinde bulan çaylak bir adalet bakanlığı stajyeridir. Bong Hee yanlışlıkla eski erkek arkadaşını öldürmekle suçlanır ve Ji Wook, Bong Hee'yi kurtarmak için kariyerini ve itibarını riske attığı için rütbesi düşürülür.

Kariyerleri ve aşk hayatları birbirine karıştıkça işler karmaşıklaşır, ancak bir şey onları bir araya getirir - zamanları tükenmeden ve kendilerini öldürtmeden önce bir dizi cinayetten sorumlu gerçek suçluyu yakalamak. Ji Eun Hyuk eskiden Ji Wook'un iyi bir arkadaşıydı ve dostlukları şimdiye kadarki en güçlü dostluktu. Eun Hyuk'un sorunlu çocukluğu sırasında, Ji Wook onun tek ailesi gibi hissederdi.

11. The K2 (2016)

The K2 (2016)

Kim Je Ha, "K2" olarak bilinen eski bir paralı askerdir ve Irak'ta görev yaparken haksız yere kız arkadaşını öldürmekle suçlanınca aniden bir kaçağa dönüşür. Kore'ye geri dönmenin yolunu bulur ve JSS Security'nin sahibi ve başkanlığa aday olan Jang Se Joon'un eşi Choi Yoo Jin için koruma olarak işe girer.

Je Ha yeni işini, kız arkadaşının öldürülmesi emrini verdiğine inandığı mevcut iktidar partisinin lideri ve Se Joon'un rakibi Park Kwan Soo'dan intikamını planlamak için kullanır.

Je Ha, Se Joon'un münzevi gayrimeşru kızı Go An Na'yı korumakla görevlendirildiğinde, birbirlerine karşı hisler geliştirmeye başlarlar. Ancak An Na'ya en çok zarar vermek isteyen kişi Je Ha'nın patronu ve intikam müttefiki Yoo Jin olunca ne olacaktır? Je Ha'nın sadakati nereye uzanacak?

12. The Whirlwind Girl Season 2 (2016)

The Whirlwind Girl Season 2 (2016)

Qi Bai Cao, Asya'daki dövüş sanatı yarışmalarını başarıyla fethetti ve alanında daha derin bir anlayış kazandı. Ancak akıl hocası Ruo Bai'nin trajik kaybıyla, nasıl devam edeceğini bilemedi. Daha sonra, eğitimini devralan gizemli bir şekilde yetenekli bir adam olan Chang An ile tanıştı. Onun yorucu koçluğu altında Bai Cao ruhunu yeniden kazandı ve dövüş sanatında zafere giden yoluna devam etti.

~~ Ming Xiao Xi'nin (明晓溪) "Kasırgalı Kız" (旋风少女) adlı romanından uyarlanmıştır. 

13. Healer (2014)

Healer (2014)

Seo Jung Hoo, müşterileri tarafından sadece "Şifacı" olarak bilinen özel bir tür gece kuryesidir. Doğru fiyat karşılığında ve dahi bir hacker'ın yardımıyla, cinayet içermediği sürece müşterilerine istedikleri her şeyi ulaştırır. Son işi onu ikinci sınıf bir tabloid yazarı olan Chae Young Shin ve başarılı muhabir Kim Moon Ho'ya götürür. İki muhabirle paylaştığı geçmişinin gizemini ortaya çıkarmaya başlar ve böylece hepsini tehlikeye atar.

14. Secret Love (2014)

Secret Love (2014)

İdol grubu KARA üyelerinin başrollerini paylaştığı beş farklı aşk hikayesini içeren bir omnibus romantik drama. Dizide işlenen temalar arasında ilk aşk, aşk ve ayrılıkta flört yöntemleri, karşılıksız aşk ve ölümsüz aşk yer almaktadır.

15. Empress Ki (2013)

Empress Ki (2013)

Cengiz Han, Doğu Asya ve Doğu Avrupa'da geniş bölgelere yayılan bir imparatorluk kurdu. Ve Cengiz Han'ın kurduğu Yuan Hanedanlığı'nda 37 yıl boyunca muazzam bir güce sahip olan bir kadın vardı. Bu kadın ne Moğol kökenliydi ne de Han Çinlilerinden. Uzak Doğu'da küçük bir krallık olan Goryeo'dan geliyordu. Bir Gungnyeo (saray kadını) olarak kendi isteği dışında Moğollara götürüldü ama bir şekilde düşük statüsünün üstesinden gelerek başka bir ülkedeki son imparatoriçe oldu. Adı İmparatoriçe Ki'ydi.

16. Five Fingers (2012)

Five Fingers (2012)

In Ha yetenekli bir piyanistin oğludur ve ailesinin işini devralmayı hayal etmektedir. Ancak bir gün babası eve Ji Ho adında gayrimeşru bir oğul getirip onun aile şirketinin varisi olacağını ilan edince, In Ha'nın dünyası paramparça olur. In Ha'nın annesi bu vesileyle intikam almak ister ve Ji Ho'nun önünde iyi huylu anne rolünü oynarken onu kullanır.

Ji Ho büyür, piyanist bir dahi ve aile şirketinin varisi olur. Üvey annesi ve üvey kardeşi In Ha'yı kendisinden daha çok sevmekte ve onlar için sadece en iyisini istemektedir. Ancak kendisine karşı kullanılan sırları, yalanları ve komploları öğrendiğinde, bir zamanlar en yakın ailesi olduğunu düşündüğü insanlardan intikam almaya yemin eder. 

17. Bachelor's Vegetable Store (2011)

Bachelor's Vegetable Store (2011)

"Bachelor Vegetable Store" altı bekar gencin aşk hayatlarını ve başarılarını konu alıyor. Han Tae Yang, küçük sebze dükkânı için büyük hayalleri olan yetenekli bir gençtir ve kendini aşık olurken bulur. Tae Yang'ın, babasız büyümüş zengin bir varis olan arkadaşı dükkâna çalışmaya gelir. Tae Yang, şımarık genç bir varise aşık olur ve özellikle de varis Tae Yang'a ilgi duymaya başlayınca işler karışır.

~~ Küçük bir sebze dükkanını ulusal bir isme dönüştüren genç bir adamın gerçek hikayesine dayanıyor

18. Warrior Baek Dong Soo (2011)

Warrior Baek Dong Soo (2011)

Kral Jeong Jo'nun hükümdarlığı sırasında Joseon Hanedanlığı'nda geçen bu dövüş sanatları dizisi, Veliaht Prens Sa Do'nun komplosunu içeren olaylar etrafında şekilleniyor. Savaşçı Baek Dong Soo, Joseon'da bir dövüş sanatları rehberi yaratan gerçek hayattaki bir efsaneydi. Kral Jeong Jo'yu savunan grubu, Kralı öldürmeyi planlayan gizemli bir suikastçı örgütüyle karşı karşıya gelir.

19. Smile, Dong Hae (2010)

Smile, Dong Hae (2010)

Dong Hae, Amerika'da, orada evlat edinilmiş olan güzel ama evlenmemiş ve zihinsel engelli annesi Anna Laker tarafından büyütülmüştür. Bir kısa pist paten yarışması için Kore'ye gider ve annesini gizlice yanında getirir, Anna'nın engeline karşı gizli bir küçümseme besleyen hırslı bir TV spikeri olan kız arkadaşı Yoon Sae Wa tarafından havaalanından alınmasını ayarlar. Dong Hae, Sae Wa işine öncelik verip onu Anna ile buluşmaya gönderdiğinde, fakir bir şef yardımcısı olan Bong Yi ile tanışır. Sae Wa daha sonra ona ihanet edince, Dong Hae babasını aramaya başlar, yeni bir aile kurar ve bu arada yeni bir aşk bulur.

20. Hero (2009)

Hero (2009)

Kore'nin en iyi muhabirlerinin ve sıradan vatandaşların, toplumun elit kesiminin gücü kötüye kullanmasına karşı verdiği mücadelenin hikâyesi.

Monday Seoul adlı müstehcen bir tabloid gazetede muhabir olarak çalışan Jin Do Hyuk, bir haber yakalamak için her yolu denemektedir. Bir gün, Axe çetesinin patronu Jo Yong Deok ile röportaj yapmaya gider ve Jo Yong Deok ona kendi gazetelerini kurmalarını önerir. Do Hyuk, eski iş arkadaşlarını Jo Yong Deok'a gazete girişimi için potansiyel işe alımlar olarak tanıtırken, onların kimlik bilgileri hakkında yalan söyler. Eski iş arkadaşlarının da katılımıyla, Yong Deok ile birlikte Yongdeok Daily'yi kurmayı başarır. Ancak yeni işe alınan muhabirler çok geçmeden kendilerini hayatlarını tamamen mahvedebilecek büyük bir komplonun içinde bulurlar.

21. My Too Perfect Sons (2009)

My Too Perfect Sons (2009)

Song Jin Poong dört oğlun en büyüğüdür ve ailesini geçindirmek için para kazanmak amacıyla çok çalışmaktadır. Aynı zamanda ilk aşkını unutamayan bir adamdır. Annesi Ok Hee, 38 yaşına geldiği için evlenmesini istemektedir. Ok Hee, oğullarının harika birer eş olduğuna ve her kadının onlarla evlenecek kadar şanslı olacağına inanmaktadır, ancak komşuları farklı düşünmektedir çünkü her oğullarının kendine özgü bir sorunu vardır.

22. You Stole My Heart (2008)

You Stole My Heart (2008)

Kang Gi Jo, evlerinin üst katını Bae Duk Bae'nin ailesine kiralayan orta sınıf bir bitki doktorudur. Duk Bae'nin ailesi Gi Jo'nun evine taşındığında, ilk başta ideal bir aile gibi görünürler: sıcak kalpli baba, çekici kız, yakışıklı oğul ve özenli anne. Ancak kısa süre sonra hepsinin açgözlü birer baş belası olduğu ortaya çıkar. Duk Bae'nin arsız ve şımarık kızı Ji Won, zengin bir adamla evlenmeyi hayatının nihai hedefi olarak görmektedir. Bekâr bir baba ve zengin bir alışveriş merkezi CEO'su olan Guk Jang'ın oğlu Jo Min Suh'a bilerek yaklaşır. Ji Won, Gi Jo'nun oğlu Woo Jin'le tanıştığı andan itibaren ona tepeden bakar ve ikili arasında inişli çıkışlı bir ilişki başlar. Ancak Woo Jin'in doktor diploması ve biraz serveti olduğunu öğrenen Ji Won, onu da ayartmaya çalışır. Min Suh'un kız kardeşi ve Woo Jin'in iş arkadaşı Min Sun, Woo Jin'e karşı yavaş yavaş sıcak duygular geliştirir ve onun kalbini kazanmaya karar verir. Bu arada, Woo Jin'in kız kardeşi Woo Jung, Ji Won'un sorumsuz ve toy ama karizmatik erkek kardeşi Ji Hoon'a aşık olmaya başlar.

23. lee jong-suk tv dizileri: Kore Dizisi Önerileri!

 • #1  Queen Woo (2024) 
 • #2  Gangnam B-Side (2024) 
 • #3  Welcome to Samdal-ri (2023) 
 • #4  The Worst of Evil (2023) 
 • #5  If You Wish Upon Me (2022) 
 • #6  The Sound of Magic (2022) 
 • #7  Lovestruck in the City (2020) 
 • #8  Backstreet Rookie (2020) 
 • #9  Melting Me Softly (2019) 
 • #10  Suspicious Partner (2017) 
 • #11  The K2 (2016) 
 • #12  The Whirlwind Girl Season 2 (2016) 
 • #13  Healer (2014) 
 • #14  Secret Love (2014) 
 • #15  Empress Ki (2013) 
 • #16  Five Fingers (2012) 
 • #17  Bachelor's Vegetable Store (2011) 
 • #18  Warrior Baek Dong Soo (2011) 
 • #19  Smile, Dong Hae (2010) 
 • #20  Hero (2009) 
 • #21  My Too Perfect Sons (2009) 
 • #22  You Stole My Heart (2008) 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Sonsuzluk Kaşifi İçerik yazmayı seven birisi.