İkonik Dövmelere Sahip En Havalı 10 Anime Karakteri!

Animelerdeki dövmeli karakterleri hepimiz biliriz, çoğu da havalı olurlar. İşte sizler için animelerdeki havalı dövmeli karakterleri listeledim. Geçelim animelerdeki dövmeli karakterlere!

Haziran 22, 2024 - 01:43
 0  153

10. Draken – Tokyo Revengers

10. Draken – Tokyo Revengers

Toman’ın en uzun ve en sert adamı Ken Ryuguji, nam-ı diğer “Draken”, bu lakabı boşuna almamış. Hem inanılmaz güçlü ve diğer çete üyeleri arasında korku salıyor hem de ikonik ejderha dövmesiyle tanınıyor.

Draken, Shibuya'nın kırmızı ışık bölgesinde ebeveynsiz büyüdü ve beşinci sınıfta dikkat çekmek için impulsif bir şekilde dövme yaptırdı. Başının yan tarafına dalgalı şekilde işlenmiş ejderha dövmesi, çetenin bir parçası olmasıyla birleşince ona daha da korkutucu bir hava katıyor.

9. Ryomen Sukuna – Jujutsu Kaisen

9. Ryomen Sukuna – Jujutsu Kaisen

Tartışmasız “Lanetlenmişlerin Kralı” ve animedeki en güçlü iblis lordlarından biri olan Ryomen Sukuna’nın vücudu karmaşık dövme desenleriyle kaplı. Yuji’nin bedenini ele geçirdiğinde, kalın siyah çizgiler vücudunun her yerinde beliren sert desenler oluşturuyor ve ona havalı bir görünüm katıyor.

Yüzünden gövdesine kadar her parça farklı bir dövme stiline sahip ve bazıları geometrik şekillerde. Sukuna’nın işaretlerinin ne anlama geldiği belirsiz olsa da bunları bir suçlu olarak damgalandığı için aldığı düşünülüyor.

8. Nicolas Brown – Gangsta

8. Nicolas Brown – Gangsta

Yeraltı dünyası ve mafya animelerinden gelen bir sonraki kahramanımız Nicolas Brown, sırtında bir tribal dövme taşıyor. Ölümcül, algısal ve şaşırtıcı derecede esprili olan Nicolas, eski bir paralı asker ve yasadışı işler yapan bir grup için tamirci olarak çalışıyor.

Nicolas’ın sırtının üst kısmına yayılmış tribal tarzı dövme, her iki omzuna kadar uzanıyor ve ona kanat deseni veriyor. Ancak dövmesi genellikle kıyafetlerinin altından pek görünmüyor ama ekranda olağanüstü gücünü ve havalı görünümünü gösterdiğinde bu pek de önemli olmuyor.

7. Trafalgar Law – One Piece

7. Trafalgar Law – One Piece

Korsan dünyasında Trafalgar Law, “Ölüm Cerrahı” lakabıyla bilinir ve En Kötü Nesil üyeleri arasında yer alır. Lakabı, statüsüne ve her iki elindeki parmaklarında ‘DEATH’ kelimesini oluşturan kabile tarzı dövmelere çok yakışır.

Ellerinin arkasında da siyah birer haç vardır. Göğsünde, Jolly Roger'ını içeren bir kalp dövmesi vardır. Sırtı da büyük ölçekli bir Jolly Roger ile kaplıdır ve her iki omzunda da şeytan meyvesini simgeleyen kalp şeklinde desenler vardır.

6. Renji Abarai – Bleach

6. Renji Abarai – Bleach

Renji, Bleach serisinde oldukça erken tanıtıldı ve o zamandan beri toplulukta adını duyurdu. 6. Bölümün teğmeni olarak görev yapan ve en ikonik dövmelere sahip olan en yetenekli Shinigami'lerden biridir.

Kırmızı saç stiline ek olarak, Renji’nin alnı ve üst bedeni tribal dövmelerle kaplıdır ve bu dövmeler zamanla artarak sırtının tamamına ve göğsünün büyük bir kısmına ulaşmıştır. Tüm dövmeleri, zarif tasarımını tamamlar ve Renji bunları gururla taşır.

5. Revy – Black Lagoon

5. Revy – Black Lagoon

Lagoon Şirketi'nin asi lideri ve anime dünyasının en iyi silah kullanıcılarından biri olan Revy, çift silah kullanma yeteneği nedeniyle sevgiyle “Two Hands” olarak anılır. Üst kolundan boynuna kadar uzanan kıvrımlı tribal desenler vardır.

Dövmesi, patlayıcı kişiliği ve dumanlı bronz teniyle mükemmel bir uyum içindedir. Revy, Lagoon'un askeri gücünün arkasındaki itici güç olarak, bir manga askeri tek başına acımasızca öldürebilir ve bu yüzden başa çıkılması zor bir kadındır.

4. Izumi Miyamura – Horimiya

4. Izumi Miyamura – Horimiya

İlk bakışta Izumi Miyamura, toplumu ve çevresindekileri umursamayan yalnız bir tip gibi görünse de, dış görünüşünün altında bambaşka bir persona vardır; vücudunda birçok piercing ve dövme olan biri olarak dikkat çeker.

Izumi, vücudunda dövme taşıyan nadir uzun saçlı anime karakterlerinden biridir. Omzu ve gövde yan dövmeleri birbirine benzerken, bisepslerinin etrafında tribal bant benzeri oluşumlar yaparlar ve ona minimalist ve estetik bir görünüm kazandırırlar.

3. Portgas D. Ace – One Piece

3. Portgas D. Ace – One Piece

One Piece'de birçok harika karakter var ama hiçbiri Ace kadar onurlandırılmamış. Kendi şartlarına göre bir hayat yaşadı ve her zaman kardeşleri Luffy ve Sabo için özel bir yeri vardı. Ace, onları o kadar çok seviyordu ki, vücudunda ikonik bir dövme yaptırdı ve bu dövme anime dünyasında bir marka haline geldi.

Sol kolunda, “ASCE” kelimesini dikey olarak yazan bir dövmesi vardı, ancak S harfi çizilmiştir. Çizilmiş S harfi, Sabo'nun Jolly Roger'ına bir övgüdür. Ace’in sırtında da Whitebeard simgesi vardı ve Whitebeard Korsanları’nın bir üyesi olarak bunu gururla ve sevinçle taşıyordu.

2. Tatsu – The Way Of The Househusband

2. Tatsu – The Way Of The Househusband

The Way Of The Househusband’ın Tatsu’su kendi tarzında korkutucu ve ürkütücü görünüyor ama şaşırtıcı bir şekilde ev işlerini yapmaktan büyük bir zevk alıyor. Ancak başlangıçta böyle değildi ve sırtındaki ayrıntılı ejderha dövmesi bunun yaşayan bir kanıtı.

Tatsu, bir zamanlar ünlü “Ölümsüz Ejderha” olarak anılırdı ve dövmesi, Yakuza çetesinin bir üyesi olduğu günlerden kalma. Dövmenin tasarımı müthiş bir şekilde işlenmiş ve sırtının tamamını kaplayarak kollarına kadar uzanıyor. Gerçek hayattaki bir Yakuza dövmesinden ilham alınmış gibi görünüyor.

1. Scar – Fullmetal Alchemist

1. Scar – Fullmetal Alchemist

Anime dünyasının en güçlü siyahi karakterlerinden biri olan Scar, soğukkanlı bir seri katil ve adalet savaşçısıdır. Eski bir Ishval savaşçı keşişi olan Scar’ın kolunda birkaç tribal bant vardır, ancak en tanınmış dövme sağ elindeki simya desenidir.

Scar, Ishvalan İç Savaşı sırasında çoğu işaretini, ölen kardeşinin notlarında bulduğu simya desenleriyle süsledi. O zamandan beri Scar, Amestris genelinde bir ölüm makinesi olarak ilerliyor ve zaman zaman dövmeli kolunu önündeki düşmanları parçalamak için kullanıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Sonsuzluk Kaşifi İçerik yazmayı seven birisi.