Zihin Kontrol Yeteneğine Sahip Anime Karakterleri!

Animelerdeki zihin veyahut beyin kontrol yeteneklerine sahip anime karakterlerini hepimiz hayranlıkla izliyoruz. Sizler için zihin kontrol etme yeteneğine sahip anime karakterlerini listeledim. Geçelim anime karakterlerimize.

Haziran 24, 2024 - 10:15
 0  111

1. Lelouch Lamperouge – Code Geass

Lelouch Lamperouge – Code Geass

Gizemli bir varlık olan C.C. ile ani bir karşılaşmanın ardından, Lelouch kendini bir zihin kontrolü yeteneği olan Geass'a sahip olarak bulur. Lelouch’un Geass güçleri, hipnoza benzer bir şekilde bir kişinin zihnine komutlar yerleştirmesine olanak tanır.

Geass’ın gücünü aktive etmek için Lelouch’un hedeflerine sözlü olarak komut vermesi ve ayrıca göz teması kurması gerekir. Lelouch’un Geass’ı herhangi bir bireye yalnızca bir kez uygulanabilir olsa da, her seferinde en iyi şekilde kullanmayı başarır.

2. Hitoshi Shinso – My Hero Academia

Hitoshi Shinso – My Hero Academia

Anime dünyasının prestijli okullarından birinden gelen Hitoshi Shinso, birine komut verdiğinde onu kendi iradesine boyun eğdiren bir Quirk geliştirebilmek için çok çalıştı. Shinso, Quirk'ü "Beyin Yıkama" ile kişiyi tuzağa düşürdüğünde, hedefinin hareketlerini ve konuşmasını kısıtlayabilir. Ancak, Quirk yalnızca kontrol etmek istediği kişi ona sözlü olarak yanıt verdiğinde aktive olur. Sınırlamalar olsa da, Hitoshi en iyi anime psikiklerinden biridir.

3. Saiki Kusuo – Disastrous Life Of Saiki K

Saiki Kusuo – Disastrous Life Of Saiki K

Anime dünyasının en neşeli ve güçlü içe dönük karakterlerinden biri olan Saiki Kusuo, genç yaşlardan itibaren psikik güçlerle donatılmıştır. Telekineziden durugörüye kadar her türlü yeteneğe sahiptir ancak genel olarak bunları kullanmaktan nefret eder çünkü sıradan bir hayat yaşamasının önüne geçerler.

Zihin okumaktan hava durumunu kontrol etmeye kadar her şeyi yapabilir. Güçleri o kadar kontrol edilemez ki, sadece hapşırarak rastgele nesneleri patlatabilir. Bu nedenle, uyurken tüm gezegeni yok etmemek için başında özel antenler takmak zorundadır.

4. Toge Inumaki – Jujutsu Kaisen

Toge Inumaki – Jujutsu Kaisen

Toge, Jujutsu Lisesi'ndeki en yetenekli öğrencilerden biridir ve bunu klanından miras aldığı lanetli konuşma yeteneğine borçludur. Toge, Inumaki klanının "Yılan ve Dişler" mührüne sahiptir, bu da sözlerini lanetli enerjiyle doldurarak duydukları herkesi itaat etmeye zorlamasını sağlar.

Toge, sözlerini uzun mesafelerde kolayca iletebilir ve güçleri tüm canlılar üzerinde etkilidir. Yeteneğini aşırı kullanması vücudunda olumsuz etkilere yol açsa da, Toge hala özel sınıf lanetli ruhları etkileyebilecek saldırılar gerçekleştirebilir.

5. Sosuke Aizen – Bleach

Sosuke Aizen – Bleach

Anime topluluğunda "tüm zamanların en iyi kötü adamı" olarak bilinen Sosuke Aizen, insanların zihinleriyle oynamasına olanak tanıyan bir yeteneğe sahiptir. Aizen, Zanpakutō'sunun hipnotik yeteneklerini serbest bırakarak insanların duyularını kontrol edebilir ve istediğini yaptırabilir.

En kötü yanı? Hedef, etkisi altında olduğunu bilse bile, karşı koyamaz ve etkileri yüzyıllar boyunca sürebilir.

6. Shisui Uchiha – Naruto

Shisui Uchiha – Naruto

Zamanının en yetenekli Uchiha'larından biri olarak kabul edilen Shisui, Sharingan'ın ustasıdır. Shisui, dōjutsu'nun genel yeteneklerine ek olarak, "Kotoamatsukami" adlı özel bir genjutsuya erişim kazandı.

Bu yeteneği kullanarak, düşmanlarının zihinlerini kontrol etme, anılarını yeniden yazma, planlarını değiştirme veya algılarını değiştirme yeteneği kazandı. Shisui, bu yeteneğin ne kadar tehlikeli olabileceğini bildiği için, bir felaketten önce hayatına son verdi.

7. Ilumi Zoldyck – Hunter × Hunter

Ilumi Zoldyck – Hunter × Hunter

Zoldyck ailesinin büyük oğlu olan Ilumi, zihin kontrolü yoluyla birçok işini halleden bir ustadır. Ilumi'nin bir Nen manipülatörü olarak zihinleri kontrol etme yeteneği özellikle rahatsız edicidir çünkü bunu yaşayan veya ölü nesnelere iğneler yerleştirerek yapar.

Bir iğne yerleştirerek, Ilumi, iğne yerinde kaldığı sürece onları önceden belirlenmiş emirleri takip etmeye şartlandırabilir. Aşırı kontrolü ve korkutucu aurasıyla, Ilumi, konularında öyle bir korku yaratır ki, asla emirlerine karşı gelmeye cesaret edemezler.

8. Marik Ishtar – Yu-Gi-Oh

Marik Ishtar – Yu-Gi-Oh

Eski bir mezar bekçisi olan Marik Ishtar, Mısır Tanrı Kartlarını ararken, "Milenyum Çubuğu" adlı güçlü bir eser aracılığıyla zihinleri kontrol edebilir. Bu antik kalıntıyı kullanarak, hedeflerini her türlü koşulda emirlerine itaat etmeye zorlayabilir.

Milenyum Çubuğu ile Marik, birden fazla kişinin zihnini aynı anda kontrol edebilir. Marik'in güçleri ayrıca kurbanlarının anılarını yağmalama, onları bilinçsiz hale getirme ve bedenlerini kukla gibi kontrol etme yeteneğine sahiptir.

9. Q – Bungo Stray Dogs

Q – Bungo Stray Dogs

Kyusaku Yumeno, daha çok "Q" olarak bilinir ve Port Mafia'nın en tehlikeli üyesi olabilir. Q'nun sıradan çocuk benzeri dış görünümünün ardında, insanların hayatlarında kaos ve kargaşa yaratabilecek bir zihin kontrol laneti olan "Dogra Magra" yeteneği vardır.

Dogra Magra'yı bir yetenek olarak kullanmak, Q'nun hedeflerini halüsinasyonlar içine sokmasını ve sonunda gördükleri herkese saldırmalarını sağlar. Lanet, sadece birisi Q'ya zarar verdiğinde veya taşıdığı bir bebeği sakatladığında tetiklenir ve bir kez aktive olduğunda sadece Dazai'nin "No Longer Human" yeteneği tarafından etkisiz hale getirilebilir.

10. Hatori Sohma – Fruits Basket

Hatori Sohma – Fruits Basket

Lanetli Sohma ailesinden gelen Hatori Sohma, Çin Zodyak'ının Ejderhası'dır. Ailenin doktoru olan Hatori, üyelerinin refahını gözetir ve bu, hafıza silme yeteneğini kullanarak lanetin dışarı çıkmasını önlemeyi içerir.

Bu gücü, Sohma ailesinin sırrını kasten veya kazara keşfeden dışarıdakilerin hafızalarını bastırmak için kullanır. Hatori'nin hafıza bastırma yeteneğinin arkasında belirli bir açıklama yoktur ancak hipnoza daha çok benzediği ima edilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Sonsuzluk Kaşifi İçerik yazmayı seven birisi.