Animelerdeki En İkonik ve Efsanevi 10 Hareket!

Animelerdeki en ikonik ve efsanevi hareketleri sizler için hazırladım. Naruto'nun rasenganı gibi animelerdeki bir çok imza hareket hep akıllarımızda kalmıştır ve onları yaparak bazen de gaza geliriz.

Haziran 21, 2024 - 10:13
Haziran 9, 2024 - 19:38
 0  70

10- Hinokami Kagura – Tanjiro Kamado

10- Hinokami Kagura – Tanjiro Kamado

Demon Slayer’daki tüm Nichirin kılıçları arasında, Yoriichi’nin katanası en ölümcül olanı olarak kabul edilir çünkü Tanjiro Kamado’nun imza saldırısı Hinokami Kagura, yani "Ateş Tanrısının Dansı" dahil olmak üzere tüm Nefes Stillerinin ve formlarının kaynağıdır.

Hinokami Kagura, Sun Breathing’in alternatif bir versiyonudur ve gece boyunca tekrarlanan on iki bölümden oluşan bir dans formudur. Bu nefes tekniği sayesinde Tanjiro, daha üst düzey iblisleri yenmek için güneşin inanılmaz gücünü ortaya çıkarabilir.

9. Za Warudo – DIO

9. Za Warudo – DIO

Za Warudo, İngilizce çevirisinde "The World" olarak bilinir ve DIO’nun kullandığı son derece güçlü bir Stand’dır. Adından da anlaşılacağı gibi, Za Warudo’nun gerçek gücü tüm dünyayı yönetmektir ve DIO güçlü bir rakiple karşılaştığında Stand’ını adını söyleyerek çağırır ki bu oldukça havalı bir tınıya sahiptir.

Stardust Crusaders’da ilk kez görülen Za Warudo, zamanı durdurabilir ve insanları patlatacak kadar sert yumruklar atabilir. Fiziksel gücü ve zaman üzerindeki neredeyse durdurulamaz kontrolü, onu serideki en tehlikeli Stand’lardan biri yapar.

8. United States Of Smash – All Might

8. United States Of Smash – All Might

All Might’ın United States of Smash hareketi, anime’deki nihai imza hareketlerinden biridir ve ilk kez düşmanı All For One ile yaptığı savaşta kullanılır. All Might’ın geniş cephaneliğindeki en güçlü tekniktir ve etkisi o kadar güçlüdür ki yere büyük bir krater açabilir.

United States of Smash, One For All quirk’inin kalan tüm gücünü All Might’ın yumruğuna yoğunlaştırarak muazzam bir hareket yapmasını sağlar. Kullanıcıdan yüksek miktarda enerji çektiği için, All Might zayıf hali nedeniyle artık kullanamaz.

7. Unlimited Void – Satoru Gojo

7. Unlimited Void – Satoru Gojo

Jujutsu Kaisen’in en güçlü karakterlerinden biri olan Satoru Gojo, kırılmaz Domain Expansion’ı ile yeteneklerini gösterir. Limitless lanetli tekniğini kullanarak, hedefin kaçamayacağı “Unlimited Void”i oluşturur.

Aktive edildiğinde, hedefin zihnini sonsuz bilgiyle doldurur ve onları tamamen hareketsiz hale getirir. Unlimited Void’in içinde olan bir düşman için kader zaten belirlenmiştir çünkü görünüşü yavaş ama kesin bir ölüm garantisidir.

6. Gomu Gomu no Pistol – Luffy

6. Gomu Gomu no Pistol – Luffy

Luffy’nin Korsan Kralı olma yolculuğunda gösterdiği ilk saldırı “Gomu Gomu no Pistol”dür. Kaptan Alvida’ya karşı bu hareketi kullanmış ve o andan itibaren sayısız kez kullanmıştır, bu da onu anime’deki imza hareketlerinden biri yapar.

Başlangıçta, Luffy esneme yeteneğiyle zorlanmıştı ancak bunu öğrendikten sonra tuhaf isimlere sahip yıkıcı yumruklar atmaya başladı. Maceraları boyunca, Luffy imza saldırısını bir önceki kadar güçlü olan birçok varyasyon yaratarak evrimleştirdi.

5. Serious Punch – Saitama

5. Serious Punch – Saitama

Serinin adına sadık kalan Saitama, neredeyse her şeyi tek bir yumrukla yok edebilir, hatta çaba göstermeden bile. Serious Punch, normal yumruklarının çok daha gelişmiş bir versiyonudur ve Saitama sadece rakibi onu zorladığında bu yumruğu atar.

Anime’deki dinamik imza hareketlerinden biri olan Serious Punch, bulutları ayıracak ve okyanusu tamamen bölecek kadar büyük bir yıkıcı güce sahiptir. Ancak, Saitama nadiren yumruklarını tam güçle kullanır ve yine de en korkutucu seinen kahramanlarından biridir.

4. Getsuga Tensho – Ichigo Kurosaki

4. Getsuga Tensho – Ichigo Kurosaki

Getsuga Tensho, anime’deki imza hareketleri arasında benzersizdir çünkü sadece bir değil, iki kuşak aile tarafından yapılır - Ichigo ve Isshin Kurosaki. Soul Society’de, büyük ölçekli zarar gücü ve yıkım kapasitesi nedeniyle yüksek oktanlı bir Zanpakuto tekniği olarak kabul edilir.

Getsuga Tensho, Bankai durumunda daha da güçlüdür ve hilal şeklindeki darbeleri siyaha döner ve Soul King Palace’da büyük bir delik açacak ve Quincy King Yhwach gibi güçlü birini birkaç metre geriye fırlatacak kadar güçlü olur.

3. Spirit Gun – Yusuke Urameshi

3. Spirit Gun – Yusuke Urameshi

Yu Yu Hakusho, 90’lar döneminde etkili bir değişiklik yaratarak en iyi imza hareketlerinden birini, Spirit Gun’ı tanıttı. Daha önce basit bir parmak silahı oyunu olan bu hareket, sevilen kahramanı Yusuke Urameshi’nin bir sembol statüsü haline geldi.

Spirit Gun, kullanıcı elindeki ruhsal veya iblis enerjisini yoğunlaştırır ve kullanıcının parmak uçlarından bir patlama şeklinde serbest bırakmasına olanak tanır. Spirit Gun’ın yıkıcı gücü, kullanıcının Ruh Enerjisi kontrolünden türetilir ve her şeyi yok etme potansiyeline sahiptir.

2. Rasengan – Naruto

2. Rasengan – Naruto

Genç bir ninja olarak, Naruto’nun cephaneliğinde özel hareketler yoktu ta ki Toad Sage Jiraiya ona simgesel jutsu tekniği Rasengan’ı öğretene kadar. Efsanevi Minato Namikaze tarafından yaratılan bir teknik olarak, Rasengan’ı öğrenmek inanılmaz derecede zordu, ancak Naruto bu engellerin üstesinden gelerek bu yeteneği kendine özgü kıldı.

Dönen çakra topunu yaparken birçok kez denedi ve başarısız oldu ve sonunda tekniği ustalıkla öğrendi. Rasengan’ın öğrenildikten sonra ne kadar kullanışlı olduğu nedeniyle, birçok kullanıcı sonunda Rasengan’ın varyantlarını icat eder, örneğin Naruto’nun nihai Rasenshuriken’i.

1. Kamehameha – Goku

1. Kamehameha – Goku

Çocukken ya da yetişkinken Goku’nun imza stilini taklit etmek, Akira Toriyama’nın Dragon Ball serisinin sıkı bir hayranı için nostaljik bir his ve anılar geri getirir. “Kamehameha” muhtemelen tüm zamanların en bilinen ve hayranlar tarafından en çok taklit edilen anime hareketidir.

Aslen Master Roshi tarafından icat edilen bu hareket, sonunda mentoru’nun ikonik ki patlamasını gördükten sonra mükemmel bir şekilde çalıştı. O zamandan beri, Kamehameha, Dragon Ball serisinde en çok kullanılan bitirici saldırı haline gelmiştir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Sonsuzluk Kaşifi İçerik yazmayı seven birisi.