One Piece Live Action Serisinde Kaçırmış Olabileceğiniz 10 Detay!

One Piece'nin netflix tarafından yapılan live action uyarlamasını çoğumuz izledik ama bazı detaylara dikkat etmemiş olabilirsiniz. Sizler için bu detayları listeledim. Geçelim one piece live action gözden kaçan detaylar listemize.

Temmuz 6, 2024 - 11:53
Haziran 9, 2024 - 18:50
 0  88

1. Smoker’ın Görünüşü

Smoker’ın Görünüşü

Canlı aksiyonda post-kredi sahnelerinde, tanıdık bir figür geliyor ve Luffy'nin aranma posterini yakıyor. Söz konusu figür, Smoker the White Hunter, bir Denizci amirali ve orijinal hikayede Loguetown'da ilk kez ortaya çıkıyor. Ve fark ettiyseniz, çocukken Roger'ın idamı sırasında da oradaydı. Canlı aksiyonda hakkında çok fazla şey keşfedilmemiş olsa da, sonunda gelmesi büyük bir fark yaratıyor ve önümüzdeki yıllarda potansiyel bir One Piece Live Action Season 2'ya işaret ediyor.

2. Devrim Ordusu

Devrim Ordusu

Tüm One Piece Live Action easter eggs arasında, Devrim Ordusu'nun erken bahsedilmesi hikaye açısından oldukça büyük. Monkey D. Luffy'ye bir ödül koyulduktan hemen sonra, bir haber başlığı şöyle diyor: “Vira Ülkesi Devrim Ordusu tarafından ele geçirildi”. Vira'yı bilmeyenler için, Devrim Ordusu tarafından bir darbe ile ele geçirilen Grand Line'da bir küçük ülkedir. Yerin kendisi çok önemli olmasa da, onu yöneten fraksiyonun hikaye ile çok ilgisi var.

3. Baratie Restoranındaki Resimler

Baratie Restoranındaki Resimler

Netflix, set tasarımlarını orijinal mangaya benzer şekilde yeniden yaratmak için çok çaba sarf etti ve sonuçlar, okyanus yolculuğu restoranı Baratie'nin zarif setinde görülebilir. Baratie'deki en dikkat çekici şey, duvarlarda asılı olan resimlerdir. Resimlerden biri, Grand Line'a girdikten sonra Luffy'nin mürettebatının karşılaşacağı Royal Squid'i tasvir ediyor. İkinci resim ise, hayranların favorisi Gaimon'un yaşadığı Island of Rare Animals'ı gösteriyor. Gaimon kendisi canlı aksiyona girmedi ancak One Piece Live Action easter eggs arasında tanıtıldı.

4. Pandaman ve Vivi'nin Ördeği

Pandaman ve Vivi'nin Ördeği

Pandaman, Eiichiro Oda tarafından yaratılan bir şaka karakteridir ve One Piece evreninde en belirgin easter eggs'lerden biri olarak kabul edilir. Canlı aksiyonda görünmesi gereken bir karakterdir ve gerçekten de Kaya'nın malikanesinde bahçesinde otların arasında görülür. Ancak, ciddi bir not olarak, Nefertari Vivi'nin evcil ördeği Karoo da aynı ekranda kısa bir görünüme sahip. Karoo'nun ot heykeli de Pandaman'ın yanındadır ve bu, One Piece Live Action destanındaki bir sonraki önemli bölüm olan "Alabasta"ya açık bir işarettir.

5. Ters Dağ

Ters Dağ

Reverse Mountain, Grand Line'a giriş yoludur ve orijinal hikayede Strawhat Pirates için ilk kontrol noktası olarak hizmet eder. Bu deniz sitesinin ön izlemesi, One Piece Live Action'ın üçüncü bölümünde, Nami haritaya bakarken ve Grand Line'a giriş olduğu varsayılan bir noktada durduğu zaman gelir. Reverse Mountain, dört Blues'un buluştuğu noktalardan birinde yer alan ve Red Line'da bulunan, son derece yüksek bir dağdır. Burası, Luffy'nin Laboon ve Roger Pirates doktoru ile buluştuğu yerdir, bu yüzden bu özel One Piece Live Action easter eggs'ine dikkat edin.

6. Nami'nin Bo Asası

Nami'nin Bo Asası

Marines ile Shells Town'da karşı karşıya geldiklerinde, Nami biraz tanıdık görünen değiştirilmiş bir Bo staff kullanır. Yeni gelenler için normal görünebilir ama değil, çünkü Nami tarafından kullanılan silah "Clima-Tact" olarak bilinir ve orijinal seride çok daha sonra gelir. Clima-Tact ilk kez Straw Hats'in Alabasta'ya vardığında ortaya çıkar ve Usopp tarafından Nami'nin isteği üzerine tasarlanmıştır. Nami'nin imza silahına benzeyecek şekilde tasarlanmıştır ve canlı aksiyonda görüldüğü gibi ayarlanabilir uzunluk gibi bazı olağanüstü özelliklere sahiptir.

7. Baroque Works ve Bay 7

Baroque Works ve Bay 7

Pirate HunterRoronoa Zoro'nun canlı aksiyondaki ilk savaşı, onu keşfetmeye gelen Baroque Works ajanı Mr. 7 ile. Orijinal manga ve animede bu olay yazılmamış, ancak Zoro tarafından Alabasta'da Mr. 1 ile karşılaştığında daha sonra seride bahsedilmiştir. Baroque Works, Warlord Crocodile tarafından oluşturulan bir suç örgütüdür ve Alabasta destanındaki katılımları hikaye açısından çok önemlidir. Canlı aksiyonda erken tanıtılmaları, şovun sonraki yarısındaki düşman rollerine işaret ediyor.

8. Binks’ Sake

Binks’ Sake

Canlı aksiyonun ilk bölümünde, genç Luffy ve çocukluk idolü Kızıl Saçlı Shanks'in buluşmasıyla ilgili bir flashback yer alır. Bu sekans, Luffy'nin kendi yüzünü bıçakla keserek değerini kanıtlamaya çalışmasının ardından Shanks'in Luffy'nin yarasını diktiği sahnede son bulur. Bu sahnenin arka planında bir enstrümantal şarkı çalmaktadır. Çalan eski korsan şarkısı “Binks’ Sake”dir ve uzun süreli hayranlar, iskelet müzisyen Brook'un sürekli söylediği şarkı olarak kolayca tanıyabilirler.

9. Aranıyor Posterleri

Aranıyor Posterleri

Luffy ve Koby Marines üssüne Shells Town'a geldiklerinde, canlı aksiyon serisinde vurgulanan bir ödül duvarı vardır. Kamera uzaklaşırken, orijinal manganın gelecekteki bölümlerindeki bazı ana kötü karakterlerin ve karakterlerin aranan posterleri görülebilir. Ödül duvarı aracılığıyla Netflix, Luffy için gelecekteki bela çıkaranları tanıtmaya çalışmıştır, bunlar arasında Cavendish (Dressrosa bölümü), Bellamy (Jaya bölümü) ve Foxy bulunmaktadır. Canlı aksiyonda teaser olarak verilen korsanların aranan posterleri, ilerleyen sezonlarda One Piece Live Action'da yer alacaklarının sağlam bir kanıtıdır.

10. Roger’ın İdam Alanındaki Önemli Figürler

Roger’ın İdam Alanındaki Önemli Figürler

One Piece Live Action, serinin “Great Pirate Era”ya yol açan en önemli olayı olan Roger'ın idamıyla başlar. Sahneyi izlemek için, idam alanında birçok korsan ve denizci üyesi bulunmaktadır, bunlar arasında en dikkat çekici olanlar Mihawk, Shanks ve Dragon'dır. Bu, Grand Line'da çok önemli olacak figürler, One Piece'in ana hikaye yaylarında önemli roller oynayacak. Ancak canlı aksiyonda Garp'ın Roger'ın idamı sırasında bulunması kaynak materyaline göre değil, bu yüzden aklınızda bulundurun, belki daha sonra mantıklı gelebilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Sonsuzluk Kaşifi İçerik yazmayı seven birisi.