Hayatta Kalma Oyunu Konulu Animeler! 22 Anime Önerisi!

Hayatta kalma oyununda geçen animeleri çoğumuz severiz, bu hayatta kalma animeleri ise pek fazla yok. Sizin için bunları bulup listeledim. Geçelim hayatta kalma konunu anime önerileri listemize!

Mayıs 31, 2024 - 08:18
Mayıs 19, 2024 - 18:21
 0  211

1. Darwins Game

Darwins Game

Lise öğrencisi Kaname Sudou, farkında olmadan, oyunculara olumsuz ölüm kalım koşullarında doğaüstü yetenekler kazandıran bir mobil uygulama olan Darwin's Game'in acımasız ve stratejik dünyasına çekilir. Oyunda oyunculara "Sigil" adı verilen ve ölümcül bir hayatta kalma mücadelesinde diğerleriyle savaşmak için kullandıkları benzersiz yetenekler verilir. Kaname bu ölümcül sanal gerçeklikte yolunu bulmaya çalışırken, diğer yarışmacılar Shuka Karino ve Ryuuji Maesaka ile ittifaklar kurar ve bir yandan karanlık sırları açığa çıkarıp güçlü düşmanlarla yüzleşirken bir yandan da tehlikeli oyunda gezinirler

2. Danganronpa: The Animation

Danganronpa: The Animation

Son derece yetenekli bireylere ev sahipliği yapan Hope's Peak Akademisi, 15 öğrenciyi tuzağa düşürür ve onları sadist ayı benzeri yaratık Monokuma tarafından düzenlenen korkunç bir öldürme oyununa katılmaya zorlar. Kaçmanın tek yolu, bir sonraki duruşma sırasında suçlu olarak tanımlanmadan başka bir öğrenciyi öldürmektir. Makoto Naegi, diğer öğrenciler Kirigiri ve Togami ile birlikte grubun beyninin gerçek kimliğini çözmesine ve bu çarpık ölüm döngüsünden kurtulmasına öncülük eder.

3. Future Diary

Future Diary

Toplumdan kopuk bir genç olan Yukiteru Amano, gelecekteki olayları tahmin eden bir günlük aldığında hayatının sonsuza dek değiştiğini fark eder ve onu Tanrı unvanı için ölümcül bir yarışmada diğer on iki günlük kullanıcısıyla karşılaşma yoluna sokar. Her oyuncu bir sonraki zaman ve mekân tanrısı olmaya çalışırken, Yukiteru'nun kendisine karşı rahatsız edici bir saplantı besleyen Yuno Gasai adlı yarışmacı arkadaşıyla ittifak kurması oyunun kurallarını daha da karmaşık hale getirir. Oyunda gerilim tırmanırken Yukiteru, Yuno'nun yardımıyla rakiplerini alt etmek ve eylemlerinin korkunç sonuçlarını hesaplamak zorundadır.

4. Tomodachi Game

Tomodachi Game

Yuuichi Katagiri, arkadaşlarıyla birlikte borçlarını temizlemek için sadistçe mücadeleleri tamamlamaları gereken, dostlukların sınandığı ve ihanetin kaçınılmaz olduğu çarpık bir yarışmanın içine düşer. Grup, bir dizi akıl almaz bulmaca ve mücadeleden geçerken, birbirleri hakkında rahatsız edici gerçekleri ortaya çıkarır. Riskler arttıkça, Yuuichi oyunun acımasız manzarasında gezinirken arkadaşlığın gerçek bedeliyle boğuşur.

5. Btooom!

Btooom!

Başarılı bir Btooom! online oyuncusu olan Ryouta Sakamoto, kendini oyunun gerçek hayat versiyonunu oynamaya zorlandığı tropik bir adada bulur. Sadece "BIM" olarak bilinen benzersiz bombalardan oluşan bir çantayla silahlanan oyuncular, adanın sınırlarından kaçmak için yedi kişiyi daha öldürmek zorundadır. Ölüm sayısı arttıkça, Ryouta hayatta kalmak için umutsuz bir mücadelede becerikli Himiko ile temkinli bir ittifak kurar. Amansız düşmanlarla yüzleşen ve bu acımasız oyunun ardındaki gerçeği öğrenen ikili, geçmişleriyle ve içlerindeki karanlıkla yüzleşmek zorundadır.

6. Deadman Wonderland

Deadman Wonderland

Ganta Igarashi, okulunda işlenen toplu bir cinayetten sağ kurtulan tek kişi olur, ancak katliam suçu üzerine yıkılır ve eğlence parkı olarak da kullanılan eşsiz bir hapishane olan Ölü Adam Harikalar Diyarı'na gönderilir. Buraya vardığında kendi kanını kontrol etmek için gizemli bir güç kazanan Ganta, yeni keşfettiği güçlerinin açığa çıkmasıyla boğuşurken kendini bir dizi ölümcül oyuna katılmak zorunda bulur. Yanlış mahkûmiyetinin ardındaki gerçeği ortaya çıkaran Ganta, gizemli Shiro gibi müttefikleriyle birlikte bu ölümcül oyun alanını yöneten uğursuz rejimi ortadan kaldırmak için çalışır.

7. Hunter X Hunter

Hunter X Hunter

Gon Freecss, uzun zamandır kayıp olan babasını bulma umuduyla, zorlu Avcı Sınavını tamamlayan seçkinlere verilen bir unvan olan Avcı olmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Yol boyunca Gon, intikamcı Kurapika ve ölümcül Killua Zoldyck gibi diğer Avcı adaylarıyla yakın bağlar kurar ve Avcıların karanlık ve tehlikeli dünyasına maruz kalırken bir dizi zorlukla karşılaşırlar. Grup tehlikeli görevler üstlenirken ve zorlu düşmanlarla yüzleşirken, Avcı olmanın gerçekte ne anlama geldiğini keşfederler.

8. Highschool of the Dead

Highschool of the Dead

Ölümcül bir virüs dünyayı zombi kıyametine çevirir ve bir grup lise öğrencisinin hayatta kalma mücadelesi için bir araya gelmesine neden olur. Öğrenciler yeni gerçekliklerinde yollarını bulmaya çalışırken hem insan hem de ölümsüz sayısız engel ve tehditle karşılaşırlar. Yaşayan ölü ordularıyla yüzleşirken, hayatta kalanlar toplumun çöküşüyle ve grup içindeki ilişkileriyle boğuşur, kaosun ortasında insanlıklarına tutunurlar.

9. Overlord

Overlord

Popüler sanal gerçeklik oyunu Yggdrasil kapandığında, kendini oyuna adamış oyuncu Momonga güçlü iskelet avatarı olarak oyunun içinde hapsolur ve kalan sadık NPC'lerinin hükümdarı olur. Momonga, yeni bulduğu güçle oyunun değişen dünyasını fethetmek ve tuzağa düşmelerinin ardındaki nedeni ortaya çıkarmak için yola koyulur. Momonga nasıl kapana kısıldığını ve nasıl kaçabileceğini anlamaya çalışırken, sadık NPC takipçilerinin içinden gelen potansiyel tehditlerle karşı karşıya kalır.

10. Sword Art Online

Sword Art Online

Kazuto "Kirito" Kirigaya'nın da aralarında bulunduğu binlerce oyuncu kendilerini, kaçmanın tek yolunun oyunu temizlemek olduğu ancak oyun içinde ölmenin gerçek ölümle sonuçlandığı "Sword Art Online" adlı çevrimiçi bir sanal gerçeklik MMORPG'sinde kapana kısılmış bulur. Kirito yolculuğu boyunca çeşitli oyun dünyalarında gezinmek, zorlu rakiplerle yüzleşmek ve bu sanal gerçekliklerde yaşamanın sosyal ve psikolojik sonuçlarıyla boğuşmak zorundadır. Kirito, aralarında aşık olduğu Asuna'nın da bulunduğu diğer oyuncuların yardımıyla SAO'nun mekaniklerinin derinliklerine iniyor ve hem kendisinin hem de yoldaşlarının hayatta kalması için savaşıyor.

11. Hunter X Hunter: Greed Island

Hunter X Hunter: Greed Island

Babasının bıraktığı ipuçlarını takip eden Gon Freecss ve arkadaşı Killua Zoldyck, cevapları aramak için Açgözlülük Adası oyununa girerler ancak kısa süre sonra kendilerini hayatlarını tehdit eden bir rekabetin içinde bulurlar. Hayatta kalmak için, aralarında deneyimli Biscuit Krueger'ın da bulunduğu yetenekli bir oyuncu ekibiyle güçlerini birleştirir, becerilerini geliştirir ve zorlu mücadelelerin üstesinden gelirler. Oyundaki diğer oyuncuların şiddetli rekabetinin ortasında, çocuklar "Nen" güçlerinde ustalaşmayı öğrenir, oyunun sırlarını ortaya çıkarır ve Gon'un babasının nerede olduğuna bir adım daha yaklaşırlar.

12. Log Horizon

Log Horizon

Otuz bin oyuncu MMORPG Elder Tale'de kapana kısıldığında, oyun dünyası onların yeni gerçekliği haline gelir ve stratejist Shiroe, arkadaşlarına ve diğer oyunculara uyum sağlamaları ve gelişmeleri için liderlik eder. Oyunun politik ortamına ayak uydurmaya çalışan Shiroe, tehlikeli yaratıklarla mücadele ederken ve sanal dünyada düzen kurarken yenilikçi taktikler geliştirir. Tuzağa düşürülmelerinin ardındaki gerçeği ortaya çıkaran Shiroe ve yoldaşları, özgürlüklerini geri kazanmak için birlikte çalışarak güçlü düşmanlarla ve zor seçimlerle yüzleşir.

13. Angels of Death

Angels of Death

Rachel Gardner tanımadığı bir binada hafızasını kaybetmiş bir şekilde uyandığında, kaçabilmek için Isaac "Zack" Foster adında tırpanlı bir katille huzursuz bir ittifak kurar. Binanın her katında gezinirken, sapkın katillerle yüzleşir ve kendi karanlık geçmişleriyle boğuşurlar. Rachel'ın gerçeği bulma mücadelesi onu zor kararlar almaya iter ve nihayetinde hayatın, ölümün ve Zack ile olan ilişkisinin doğasını sorgular.

14. Aoharu X Kikanjuu

Aoharu X Kikanjuu

Katı ahlak kurallarına sahip bir lise öğrencisi olan Hotaru Tachibana, farkında olmadan gizemli komşusu Masamune Matsuoka'nın liderliğindeki hayatta kalma oyunu meraklılarından oluşan bir ekibe katılır. Yetenekli rakiplerine karşı yarışırken ve kişisel şeytanlarıyla boğuşurken, Hotaru, Masamune ve takım arkadaşı Tooru Yukimura arasındaki bağlar test edilir. Zafer için çalkantılı bir mücadele veren Hotaru, gerçek kimliğini takım arkadaşlarından gizli tutarken adalet konusundaki görüşlerini uzlaştırmak zorunda kalır.

15. Ousama Game (Kings Game)

Ousama Game (Kings Game)

Kralın Oyunu olarak bilinen sapkın ve ölümcül bir oyun, tüm bir lise sınıfını tuzağa düşürür ve onları giderek daha tehlikeli hale gelen bir dizi emri yerine getirmeye ya da korkunç sonuçlarla yüzleşmeye zorlar. Oyunun bir önceki versiyonundan sağ kurtulan Nobuaki Kanazawa, geçmişinin dehşeti peşini bırakmazken umutsuzca sınıf arkadaşlarını kurtarmaya çalışır. Ölü sayısı arttıkça ve öğrenciler arasındaki güven çözüldükçe, Nobuaki, Kralın Oyunu'nun ardındaki gerçeği ortaya çıkarmak için bir aldatma, ihanet ve korku ağında gezinmek zorundadır.

16. Gleipnir

Gleipnir

Devasa bir silahla canavar bir köpeğe dönüşme yeteneğine sahip bir genç olan Shuichi Kagaya, her dileği yerine getirebilen bir madeni parayı bulmak için sınıf arkadaşı Clair Aoki ile iş birliği yapar. Bölgenin ıssız dağlarındaki canavar diyarını keşfederler ve aynı şekilde madalyonun gücünü arayan diğer canavarlarla karşılaşırlar. Shuichi ve Clair, vahşi rakiplere karşı karmaşık savaşlarla, Shuichi'nin güçleriyle ilgili gömülü sırlarla ve arzu ettikleri dileklerin rahatsız edici sonuçlarıyla yüzleşirken simbiyotik bir ilişki kurarlar.

17. Riddle Story of Devil

Riddle Story of Devil

Tamamı kızlardan oluşan özel bir yatılı okulda, on üç öğrenciden oluşan bir grup aniden, ödülün Haru Ichinose'nin hayatı olduğu sadist bir oyunun içine çekilir. Japonya'nın en önde gelen suikastçı ailelerinden birinin başı olan Tokaku Azuma, Haru'yu öldürmek için seçilir, ancak bunun yerine onu diğer suikastçılardan korumaya karar verir. Parçalanmış ittifaklar ve ölümcül yüzleşmelerin ortasında Haru ve Tokaku, bu ölümcül mezuniyet oyununun ardındaki gerçeği çözmek ve hayatta kalmalarını sağlamak için tehlikenin içinden geçmelidir.

18. Imawa No Kuni No Alice

Imawa No Kuni No Alice

Toplum tarafından dışlanan Ryohei Arisu, arkadaşlarıyla birlikte hayatta kalmak için ölümcül oyunlara katılmak zorunda oldukları tehlikeli bir paralel dünyaya sürüklenir. Her biri bir öncekinden daha tehlikeli olan çok sayıda oyunla yüzleşirken, Ryohei ve arkadaşları aynı çıkmazda kapana kısılmış diğer "oyuncularla" tanışır. Bu çılgınlığın ortasında Ryohei, paralel dünyayla ilgili ipuçlarını bir araya getirerek ve arkadaşlarıyla birlikte kaçmak için bir plan düzenleyerek hayatın önemine olan inancını güçlendirir.

19. School-live!

School-live!

Megurigaoka Lisesi'ndeki dört kız; Yuki Takeya, Yuuri Wakasa, Kurumi Ebisuzawa ve Miki Naoki, bir zombi salgınının ortasında kalınca görünürdeki ütopya paramparça olur. Okul danışmanları Megumi'nin gözetiminde Okul Yaşam Kulübü'nü kuran kızlar, okul binasında yaşarken birbirlerine destek olmak için geçici bir aile oluştururlar. Hayatta kalmak, normallik görüntüsünü korumak ve durum hakkında hayal görmeye devam eden Yuki'yi, etraflarındaki gerçeklik giderek kötüleşirken umuda bağlı tutmak için mücadele ederler.

20. Devil Survivor 2 The Animation

Devil Survivor 2 The Animation

Popüler bir telefon uygulaması aracılığıyla çağrılan ölümcül bir iblis istilası Japonya'yı kaosa sürükler ve lise öğrencisi Hibiki Kuze ve arkadaşları bu yaratıkları kontrol edebilen seçilmiş "Çağırıcılar" arasındadır. Hibiki ve yoldaşları, insanlığın geleceğini güvence altına almak için "Septentriones" olarak bilinen çoklu boyutlardan gelen varlıklara karşı savaşmak zorundadır. İttifakları sınandıkça ve fedakârlıklar yaptıkça Hibiki, böylesine muazzam bir güce sahip olmanın bedeli ve sorumluluğunun altını çizen zor kararlarla karşı karşıya kalır.

21. Kaiji

Kaiji

Ödeyemeyeceği bir borçla kandırılan Kaiji Itou'ya, borcunu temizlemek için onaylanmamış, yüksek bahisli kumar etkinliklerine katılma şansı verilir. Katıldığı her oyunda bahisler ve tehlike giderek artar ve onu hayatta kalmak için stratejik, çoğu zaman riskli planlar yapmaya zorlar. Kaiji bir yandan acımasız rakiplerinin önüne geçip özgürlüğünü güvence altına almaya çalışırken bir yandan da hile, manipülasyon ve kişisel hesaplaşma katmanlarında gezinir.

22. Umineko No Naku Koro Ni

Umineko No Naku Koro Ni

Zengin Ushiromiya ailesinin aile toplantısı, ailenin mirasıyla bağlantılı bir dizi gizemli cinayetin patlak vermesiyle bir hayatta kalma oyununa dönüşür. Katılımcılardan biri olan Savaşçı Ushiromiya, cadıların varlığını kanıtlamak için bir dizi savaşta fail olduğu iddia edilen cadı Beatrice ile yüzleşir. Korkunç cinayetler döngüsü tekrarlandıkça ve büyü ile mantığı iç içe geçiren teoriler ortaya çıktıkça, Battler, ailesinin yanı sıra, kaosun ortasında azmi ve mantığı için sürekli olarak test edilir.

23. Hayatta kalma animeleri

 • #1  Darwins Game 
 • #2  Danganronpa: The Animation 
 • #3  Future Diary 
 • #4  Tomodachi Game 
 • #5  Btooom! 
 • #6  Deadman Wonderland 
 • #7  Hunter X Hunter 
 • #8  Highschool of the Dead 
 • #9  Overlord 
 • #10  Sword Art Online 
 • #11  Hunter X Hunter: Greed Island 
 • #12  Log Horizon 
 • #13  Angels of Death 
 • #14  Aoharu X Kikanjuu 
 • #15  Ousama Game (Kings Game) 
 • #16  Gleipnir 
 • #17  Riddle Story of Devil 
 • #18  Imawa No Kuni No Alice 
 • #19  School-live! 
 • #20  Devil Survivor 2 The Animation 
 • #21  Kaiji 
 • #22  Umineko No Naku Koro Ni 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Sonsuzluk Kaşifi İçerik yazmayı seven birisi.