Oregairu Benzeri Anime Önerileri! 18 Anime Önerisi!

Oregairu benzeri anime önerileri arayanlar, gelin! Sizlere Oregairu, Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. veya diğer bir adıyla My Teen Romantic Comedy SNAFU animesine benzer yahut en azından o tarz animeleri önereyim. Sizler için hazırladığım bu oregairu benzeri anime önerileri listesinde harika anime önerileri bulunuyor!

Mayıs 10, 2024 - 19:42
Mayıs 10, 2024 - 19:42
 0  76

1. Hyouka

Hyouka
2012

"Eğer yapmak zorunda değilsem, yapmam. Yapmak zorundaysam da çabuk yaparım" enerji tasarrufçusu Houtarou Oreki'nin temel prensibidir. Ancak kız kardeşi onu Klasikler Kulübü'ne katılmaya ikna ettikten sonra, Houtarou'nun hayatı, çocuğun rahat varoluşuna meydan okuyan, sürekli meraklı bir kız olan Chitanda ile tanışınca alt üst olur. Ortada bir gizem olduğuna dair en ufak bir ipucuyla meraklanan Chitanda, isteksiz ama son derece analitik Houtarou'yu, sorun ne kadar küçük olursa olsun, her fırsatta merakını tatmin etmesi için rahatsız etmekten çekinmez. Grup, diğer üyeler Satoshi ve Ibara ile birlikte, kendi kendine kilitlenen bir sınıf kapısından, garip bir şekilde popüler olan bir kütüphane kitabına ve hatta ait oldukları kulübün karanlık geçmişine kadar çeşitli vakaları ele alır!

2. Classroom of the Elite

Classroom of the Elite
2017

Ayanokouji Kiyotaka, öğrencilerinin %100'ünün üniversiteye gittiği ya da iş bulduğu söylenen Tokyo Koudo Ikusei Senior Lisesi'ne yeni kaydolmuştur. Ancak okulun tüm sorunlu çocuklarıyla dolu olan 1-D sınıfına düşer. Dahası, okul her ay öğrencilere nakit değeri 100.000 yen olan puanlar veriyor ve sınıflarda ders sırasında konuşmanın, uyumanın ve hatta sabotajın serbest olduğu bir karışmama siyaseti politikası uygulanıyor. Ancak böylesine bencil bir yaşam süren öğrenciler arasında, tüm bunlara karşı çıkan ve başkalarıyla temas kurmaktan kaçınarak yalnız kalmayı seçen biri vardır: güzel Horikita Suzune. Okulun öğrencilere büyük miktarlarda para vermesine rağmen, "parası olmayan öğrencilere yardım" için de birçok araç sunduğunu fark etmiştir. Bir ay sonra Ayanokouji, Horikita ve D Sınıfı öğrencileri, okullarındaki sistemin gerçek yüzünü öğrenirler...

3. Haganai: I Don't Have Many Friends

Haganai: I Don't Have Many Friends
2011

Kodaka bir suçlu. En azından sınıf arkadaşları böyle düşünmektedir. Doğal sarı saçları ve talihsiz bir dizi yanlış anlaşılma sayesinde, çocuk yanlış ününden kurtulamıyor gibi görünüyor ve tek bir arkadaş bile edinemedi. Ta ki bir gün normalde soğuk olan Yozora'nın hayali bir arkadaşıyla hevesle sohbet ettiğini duyana ve onun da kendisi kadar yalnız olduğunu keşfedene kadar! Sonunda insanlarla tanışmak isteyen ikili, "Komşular Kulübü "nü kurmaya karar verir ve kısa süre içinde, okul başkanının büyük memeli, popüler kızı Sena gibi diğer uyumsuz arkadaşlarıyla bir araya gelirler. Çete birlikte, RPG oynamak, yüzme havuzunu ziyaret etmek ve hatta lezzetli takoyaki avlamak gibi birçok talihsizlikle arkadaşlığın zevklerini öğrenir!

4. Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai
2018

"Ergenlik sendromu - İnternette ergenlik dönemindeki hassasiyet ve dengesizlikten kaynaklandığı söylenen anormal deneyimler. Bu yıl, Enoshima yakınlarındaki bir lisede ikinci sınıf öğrencisi olan Sakuta Azusagawa, bu "ergenlik sendromunu" yaşayan birkaç kızla tanışır. Örneğin, kütüphanede vahşi bir tavşan kızla tanışır. Kızın, aynı zamanda okuldaki son sınıf öğrencisi olan, ara vermiş bir aktris Mai Sakurajima olduğu ortaya çıkar. Nedense bu büyüleyici kızı başka kimse göremiyor. Nasıl oldu da görünmez oldu...?

5. The Melancholy of Haruhi Suzumiya

The Melancholy of Haruhi Suzumiya
2006

Eksantrik Suzumiya Haruhi uzaylılar, zaman yolcuları ve esperlerle tanışmaktan başka bir şey istemez... ama onun yerine sıradan Kyon'la yetinmek zorunda kalacaktır! Gizemli Itsuki ve boş Mikuru ile birlikte ikili, misyonu dünyanın gizemlerini keşfetmek olan bir kulüp olan SOS Tugayı'nı oluşturur. Keskin bir zekâ ve manipülasyon yeteneğiyle donanmış olan Haruhi, Mikuru'nun onuru pahasına bile olsa eğlenmek için her şeyi göze alacaktır!

6. Watamote: No Matter How I Look at It, It's You Guys' Fault I'm Not Popular!

Watamote: No Matter How I Look at It, It's You Guys' Fault I'm Not Popular!
2013

Tomoko Kuroki, kesinlikle popüler olacağı ve tüm erkeklerin sevgisi için yarışacağı yeni, göz alıcı ve romantik lise hayatına başlamaya heveslidir. Planının başarılı olacağından emindir, şimdiden 100 erkekle çıkarak sıkı bir hazırlık yapmıştır... ki bunlar video oyunu karakterleridir! Ancak aradan aylar geçip de sosyal anksiyetesi yüzünden bırakın konuşmayı, kimsenin dikkatini bile çekemeyince, Tomoko'nun görkemli hayalleri suya düşer! Acaba normal bir okul hayatı olabilecek midir?

7. Toradora!

Toradora!
2008 - 2009

Ryuuji Takasu'nun hareketli bir hayatı vardır: sınıf arkadaşları 'katil' gözleri nedeniyle onun bir suçlu olduğunu düşünmektedir; aşık olduğu Minori her zaman ulaşılmaz görünmektedir; ve sınıfındaki alıngan ve zarif bir kız olan 'avuç içi kadar Taiga' ile talihsiz bir karşılaşma yaşamıştır. Farklı temizlik alışkanlıkları ve huyları olan bu ikili gece ve gündüz gibi çarpışır; Taiga ve Ryuuji'nin birbirlerinin yakın arkadaşına aşık olmaları dışında! Okul dedikoduları ayyuka çıkmışken, ikili şimdi birbirlerine çöpçatanlık yapmak için birlikte çalışmak zorundadır. Kim gerçek aşkına kavuşacak?

8. Oreimo

Oreimo
2010

Kyousuke Kosaka ortalama notlara ve ortalama bir ev hayatına sahip normal bir gençtir, ancak aşırı başarılı küçük kız kardeşi Kirino'nun geniş anime ve eroge koleksiyonunu mütevazı ebeveynlerinden sakladığını öğrendiğinde dünyası tersine döner! Eskiden mesafeli olduğu kardeşine iki farklı hayatında da yardımcı olacağına söz veren Kyousuke, bir yandan Kirino'nun büyülü kız animeleri ve "küçük kız kardeş" fetiş oyunları dünyasının içine çekilirken, bir yandan da kardeşini ailesine ve arkadaşlarına karşı korumaya ve ona elinden geldiğince rehberlik etmeye çalışır.

9. My Mental Choices are Completely Interfering with my School Romantic Comedy

My Mental Choices are Completely Interfering with my School Romantic Comedy
2013

Yakışıklı Kanade Amakusa normal bir lise hayatı yaşamaktan başka bir şey istemez. Ancak "Mutlak Seçimi", yani yerdeki müstehcen bir dergiyi koklamak ile herkesin içinde yemek gibi iki uçuk seçenek arasında karar vermeye zorlayan zihinsel laneti nedeniyle herkes onun tam bir ucube olduğunu düşünmektedir! Bir gün çocuk gökten güzel bir kızın düşeceğini seçer ve sürpriz bir şekilde seçimi gerçeğe dönüşür! Kızın adı Chocolat'tır ve bir mesaj getirmiştir: Tanrı, Kanade'nin acılarına çare olabilecek görevler için onunla bir anlaşma yapacaktır. Yaşadıklarına kıyasla kulağa yeterince sorunsuz geliyor - ancak bunlar zaten her gün yaptığı seçimlerden tamamen farklı bir aşırı çılgınlık seviyesinde! Kanade bu çirkin zorlukları başarıyla aşabilecek mi, yoksa sınıf arkadaşları tarafından sonsuza dek reddedilip dışlanacak mı?!

10. Kaguya-sama: Love Is War

Kaguya-sama: Love Is War
2019

Prestijli akademilerinin öğrenci konseyinin liderleri olan Kaguya ve Miyuki, seçkinlerin seçkinleridir! Ama zirvede yalnızlar... Neyse ki birbirlerine aşık oldular! Tek bir sorun var, ikisi de bunu kabul edemeyecek kadar gururlu. Ve böylece aşklarının nesnesine romantik duygularını ilk itiraf ettirmek için günlük entrikalar başlar... Aşk kaybederek kazanılan bir savaştır.

11. Bottom-Tier Character Tomozaki

Bottom-Tier Character Tomozaki
2021

Uzman oyuncu Tomozaki Fumiya tam olarak uyum sağlayamıyor ama sağlamayı diliyor. Başarı için yazılı kuralların olmadığı ve oyunun kendi lehine işlemediği gerçek dünya, onun gibi biri için imkansız görünüyor. Ancak her acemi gibi onun da ihtiyacı olan tek şey bazı stratejiler ve Aoi Hinami gibi tecrübeli bir oyuncunun ona yardım etmesidir. Umarım onun rehberliğinde Tomozaki ihtiyaç duyduğu deneyimi kazanacaktır.

12. HENNEKO - The Hentai Prince and the Stony Cat

HENNEKO - The Hentai Prince and the Stony Cat

Söylentilere göre Taşlı Kedi heykeli özel bir dileği yerine getirmektedir: sevmediğiniz kişilik özelliklerinden birini alıp ihtiyacı olan birine verecektir. İki öğrenci Taşlı Kedi'ye bir değişiklik yapmaya hevesli olarak gelir - utanmaz bir sapık olan Youto, dış görünüşünü kaldırıp gerçek duygularını söyleyebilmeyi dilerken, Tsukiko da ifadelerini gizleyip daha yetişkin biri gibi olmayı arzulamaktadır. Ancak ikili, dualarının beklenmedik şekillerde karşılık bulacağını bilmemektedir - Youto acımasız bir dürüstlükle tüm utanç verici gerçekleri söylemeye başlar ve Tsukiko gülümseyemeyen, gülemeyen ya da ağlayamayan görsel bir stoacıya dönüşür! Daha da kötüsü, Youto çok geçmeden okulun güzel idolü Azusa ile ters düşer, onun istenmeyen dış görünüşünü miras alan kız. Üçü birlikte yavaş yavaş arkadaş olurken, Youto ve Tsukiko kaybettiklerini geri kazanmaya çalışır. 

13. MM!

MM!
2010

Ahlaksız mazoşizmine bir çare arayan Taro Sado, en yakın arkadaşı Tatsukichi'nin tavsiyesi üzerine İkinci Gönüllüler Kulübü'ne başvurur. Orada, ne pahasına olursa olsun mazoşizmini yeneceğine söz veren, vahşi ama nazik Mio Isurugi'nin yardımını bulur. Taro bu üst sınıf öğrencisinin saldırılarından, annesinin ve kız kardeşinin aşırı şefkatli ilgisinden kurtulup normal bir okul hayatı sürdürebilecek midir? Pek olası değil. Ama sapkın fetişini atlatabilecek mi? Öyle umuyor.

14. Sket Dance

Sket Dance

Kaimei Akademisi'nde üç sınıf arkadaşı, "Bossun" Yusuke, "Onihime" Himeko ve "Switch" Kazuyoshi kendi kulüplerini kurmuştur: Akademi Etkinlik Destek Kulübü. Kısaca Sket-Dan olarak bilinen üçlü, akademi öğrencilerine huzurlu bir yaşam sağlamak adına önlerine gelen her türlü tuhaf işi kabul ediyor. İster bir grafiti sanatçısını tespit etmek, ister okulun spor salonunu onarmak ya da yeni bir öğrencinin çocukluk zorbalarını defetmesine yardımcı olmak olsun, Sket-Dan için hiçbir görev çok büyük, hiçbir iş de çok küçük değildir.

15. Medaka Box

Medaka Box
2012

Medaka Kurokami mükemmel bir onur öğrencisidir. Örnek notlara sahip, elini attığı her spor dalında yetenekli, zengin bir aileden geliyor, son derece popüler ve Okul Başkanı seçilen ilk birinci sınıf öğrencisi oldu! Açılış konuşması sırasında, yeni kurulan öneri kutusuna göndermeleri halinde her öğrenciye herhangi bir sorununda yardımcı olmaya çalışacağını ilan eder. Ancak sadece kendisi ve isteksiz suç ortağı Zenkichi'den oluşan sade bir öğrenci konseyiyle, insanlar onu ciddiye alıp almayacaklarından emin değildir. Ne olursa olsun, Medaka her öneriyi kabul eder ve kendo salonunu suçlulardan temizlemek, bir aşk mektubu yazmak ya da zor durumdaki bir sanat öğrencisinin ilham perisini bulmasına yardımcı olmak gibi her türlü isteği yerine getirmek için elinden geleni yapar.

16. Okami-san & Her Seven Companions

Okami-san & Her Seven Companions
2010

Bir sorununuz mu var? İnsanların ihtiyaç duydukları şeyleri elde etmelerine yardımcı olan bir öğrenci yardım grubu olan Otogi Bank ile konuşun - yüklü bir bedel karşılığında. Liszt Kiriki tarafından yönetilen ve tsundere Ryouko, mucit Majolica, kıskanç Otohime, çapkın Tarou, ciddi Alice, gergin Ryoushi ve hizmetçi Otsuu'dan oluşan Otogi Bank, rakip bir okula girmeye yardım etmekten bir üst sınıf öğrencisini spor takımını bırakmaması için ikna etmeye kadar her konuda yardımcı oluyor. Otogi Bank tüm müşterilerini mutlu etmeyi başarabilecek midir ve en önemlisi, Ryoushi Ryouko'nun kalbini kazanmayı başarabilecek midir?

17. My Little Monster

My Little Monster

Çekingen kız, yepyeni bir aşk hikayesinde baş belasıyla tanışıyor! Tek ilgi alanı ders çalışmak olan Mizutani Shizuku, ilk gün kan döktükten sonra okula gelmeyen bir çocuk olan Yoshida Haru'ya bazı bildiriler teslim etmesi istendiğinde, kendini onun sevgisinin hedefi olarak bulur. Bu, aşk ve dostlukla mücadele eden bir erkek ve bir kız hakkında bir hikaye. Kendinizi diğer insanlara açmak, sizi kendinize karşı dürüst olmaya zorlar.

18. Love, Chunibyo & Other Delusions!

Love, Chunibyo & Other Delusions!
2012

Rikka Takanashi, insanoğlunun bildiği en güçlü göz gücüne sahip olan genç bir kızdır: Tiran'ın Gözü. Şu anda karanlık bir örgütle şiddetli bir savaşa kilitlenmiş durumda ve dünyanın kaderi her geçen savaşta dengede kalabilir... ya da en azından onun inandığı şey bu. Gerçekte Rikka, chuunibyou sendromuna yakalanmış normal bir lise kızıdır; bu, kişiyi hayalperest uçuşlara eğilimli kılan bir "hastalıktır". Bu arada eski chuunibyou hastası Yuuta Togashi de aynı okula kayıtlıdır ve ortaokuldaki utanç verici maceralarını geride bırakmak istemektedir. Ancak, Rikka onun geçmişte "Karanlık Alev Ustası" olarak yaşadığını keşfedince, bunu kendi avantajına kullanarak onu tüm çılgın planlarına dahil eder! Rikka'nın çılgın davranışları onu normallikten gittikçe daha da uzaklaştırırken, Yuuta onu gerçek dünyaya geri çekmeye çalışmalı - ya da kendi dünyasına çekilme riskini almalıdır!

19. Oregairu Benzeri Animeler! 18 Anime Önerisi!

 • #1  Hyouka 
 • #2  Classroom of the Elite 
 • #3  Haganai: I Don't Have Many Friends 
 • #4  Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai 
 • #5  The Melancholy of Haruhi Suzumiya 
 • #6  Watamote: No Matter How I Look at It, It's You Guys' Fault I'm Not Popular! 
 • #7  Toradora! 
 • #8  Oreimo 
 • #9  My Mental Choices are Completely Interfering with my School Romantic Comedy 
 • #10  Kaguya-sama: Love Is War 
 • #11  Bottom-Tier Character Tomozaki 
 • #12  HENNEKO - The Hentai Prince and the Stony Cat 
 • #13  MM! 
 • #14  Sket Dance 
 • #15  Medaka Box 
 • #16  Okami-san & Her Seven Companions 
 • #17  My Little Monster 
 • #18  Love, Chunibyo & Other Delusions! 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow

Sonsuzluk Kaşifi İçerik yazmayı seven birisi.